Co to jest zaburzenie snu?

Author: Brak komentarzy Share:

Zaburzenia snu to nic innego jak bezsenność. Z problemem tym spotyka się wiele osób w każdym wieku i zacznie utrudnia to codzienne funkcjonowanie. Bardzo często bezsenność odbija się negatywnie zarówno w sferze życia prywatnego, jak i zawodowego. Według przeprowadzonych badań problem ze snem ma 30% populacji ludzkiej. To prawie jedna trzecia społeczeństwa. Sen podobnie jak inne potrzeby fizjologiczne człowieka jest niezwykle ważny. Wielu ludzi miewa tylko epizodyczne problemy ze snem. Należy jak najszybciej podjąć leczenie. Jeżeli tego nie zrobimy może się to bardzo źle odbić na naszym zdrowiu, a także skupieniu intelektualnym w czasie dnia. Zaburzenia snu podobnie jak palenie papierosów są niczym innym jak złym nawykiem. Czasem nieświadomie sami sobie tworzymy tego typu sytuacje. Pamiętajmy, że przyczyną może być również stres i złe odżywianie.

Co powoduje zaburzenia snu?

Tak naprawdę zaburzenia snu i bezsenność mogą występować jako jeden z objawów często niezdiagnozowanych jeszcze problemów zdrowotnych. Określane jako zaburzenia wtórne. Do tego typu zaburzeń zalicza się choroby układu krążenia związane w dużej mierze z niewydolnością serca lub też nadciśnieniem. U kobiet występują często np. w okresie menopauzy problemy hormonalne lub niedoczynność tarczycy. Tego typu problemy również mogą przyczynić się do zaburzeń snu. Niekiedy problem ma także podłoże lub zaburzenie psychiczne (np. depresja). W tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry.

Leki a zaburzenia snu

Kolejną z przyczyn utrudniających zasypianie mogą być przyjmowane leki. Jeśli przyjmujesz medykamenty, które powodują długotrwały brak sny, lub też często budzisz się w nocy warto o tym powiedzieć na kolejnej wizycie lekarzowi prowadzącemu. W tej sytuacji lekarz zastosuje zamiennik. Jak już wspomnieliśmy wcześniej przewlekły stres, trauma również może źle wpływać na nasze samopoczucie i towarzyszyć bezsenności. W tego typu przypadkach stosuje się już wyższy poziom leczenia, czyli psychoterapię. Kolejny ważny punkt, z którego wielu z nas nie do końca zdaje sobie sprawę, to zła dieta. Złe odżywanie, podjadanie przed snem, brak spacerów na świeżym powietrzu, brak ruchu, siedzący tryb życia to nic innego jak złe nawyki. Pamiętajmy o tym, gdyż regeneracja naszego ciała jest bardzo ważna.

Previous Article

Czy opłaca się kupować rzeczy z Chin?

Next Article

Jak wziąć się za reklamę?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *