Czy elewacja z drewna to dobry pomysł?

Author: Brak komentarzy Share:

Drewno należy do jednych z najstarszych, znanych ludzkości budulców. Z uwagi na swoją względną trwałość, łatwą dostępność oraz szybką i nieskomplikowaną obróbkę, materiał ten szybko rozpowszechnił się w niemal każdej kulturze, która miała z nim styczność. Do pewnego stopnia drewno stosuje się do dziś, lecz postęp technologiczny dał ludziom dostęp do wielu innych, znacznie lepszych materiałów. Sprawiło to, że konstrukcje typowo drewniane wyszły z powszechnego zastosowania, a zazwyczaj ogranicza się je wyłącznie do pobocznych, osobnych instalacji, jak altany ogrodowe czy płoty. W obecnych czasach domy z drewna to prawdziwa rzadkość, zarówno z uwagi na koszty, jak i niską trwałość w porównaniu do konwencjonalnych budulców. Pomimo tego, ludzie nadal lubią i cenią sobie wyjątkowy wygląd drewna, a także jego przytulny urok. Prawdziwym hitem okazały się więc panele drewnopodobne, które coraz częściej można spotkać na elewacjach polskich domów. Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie?

 

Czy drewno da się imitować?

Dużą zaletą tworzyw sztucznych jest fakt, że łatwo można upodobnić je do innych materiałów. Jak wiadomo, wygląd drewna jest o wiele bardziej atrakcyjny niż zwykły plastik, stąd trend na pewne modyfikacje koloru i tekstury, dzięki którym tworzywa te wyglądają o wiele bardziej organicznie i naturalnie. Jest to bardzo interesująca alternatywa dla standardowych paneli elewacyjnych, gdyż w większości przypadków są one bardzo wyeksponowane, dlatego warto postawić na takie produkty, które wyglądają stylowo oraz ciekawie.

 

W czym panele drewnopodobne są lepsze od drewna?

Główną przewagą tworzyw sztucznych nad ich naturalnymi odpowiednikami jest ich wysoka wytrzymałość, szczególnie na warunki atmosferyczne. Wilgoć, zmiany temperatury, a nawet znaczna część zanieczyszczeń chemicznych po prostu nie ma na nie większego wpływu, dlatego idealnie nadają się do konstrukcji wysokiej klasy elewacji. Poza tym są znacznie tańsze, a w większości przypadków także łatwiejsze w montażu i późniejszej konserwacji.

Koniecznie odwiedź stronę: stramapanels.com

Previous Article

Jak odciążyć wzrok kierowcy?

Next Article

Czy suplementacja mikroelementów jest nam potrzebna?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *