Czy opłaca się kupować rzeczy z Chin?

Author: Brak komentarzy Share:

W dzisiejszych czasach większość osób na co dzień korzysta z zakupów online. Bardzo popularne stały się serwisy oferujące zakup produktów prosto z Chin. Czy jest to opłacalna forma dokonywania zakupów? Jakie są plusy zakupów z Chin? Jeżeli jesteś ciekaw, to ten tekst jest stworzony właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Jakie strony umożliwiają takie zakupy?

Obecnie działa naprawdę bardzo wiele przeróżnych sklepów internetowych, oferujących zakup produktów prosto z Chin. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć:

– Joom
– AliExpress

W sieci znajdziecie również miejsca, gdzie za darmo możecie przeglądać najlepsze okazje z chińskich sklepów internetowych.

Jakie są zalety takich zakupów?

Zakupy z Chińskich sklepów są od kilku lat bardzo popularne wśród Polaków. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu bardzo niskich cen, które są oferowane przez tego typu sklepy. Kolejną zaletą jest bez wątpienia to, że oferta jest bardzo różnorodna. W ten sposób można zakupić zarówno ubrania, zabawki jak i części samochodowe. Dzięki temu każdy bez wątpienia będzie w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie.

Jakie są wady takich zakupów?

Zakupy z Chin nie są jednak pozbawione wad, główną z nich jest oczywiście jakość produktów. Bardzo często zdarza się, że opisy i zdjęcia towaru nie mają potem pokrycia w rzeczywistości. Kolejnym bardzo dużym minusem jest, także czas oczekiwania na zamówioną przez siebie przesyłkę. Zakupy z Chin są bowiem dostarczane na statku, a więc czas oczekiwania to najczęściej ponad miesiąc. Wielu użytkowników narzeka, również na dosyć ciężką drogę w przypadku reklamacji produktów.

Previous Article

Jak radzić sobie z depresją?

Next Article

Co to jest zaburzenie snu?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *