Czy wykorzystywanie akcesoriów szpiegowskich jest legalne?

Author: Brak komentarzy Share:

Rozwój elektroniki spowodował, że zaczęło powstawać bardzo wiele akcesoriów, które może z powodzeniem wykorzystać, jako akcesoria szpiegowskie. Dzięki bardzo łatwemu dostępowi do tego rodzaju gadżetów każdy ma możliwość ich nabycia w zwykłym sklepie elektronicznym lub w sklepach specjalistycznych z tego rodzaju gadżetami. O ile samo nabycie takich przedmiotów nie budzi wątpliwości prawnych, to ich użytkowanie nie zawsze jest całkowicie legalne. W Polsce istnieje rygorystyczne prawno, które chroni interesy jednostki, w tym prawo do zachowania poufności informacji. Sam obrót informacjami także jest mocno ograniczony i nie wolno rozpowszechniać wszystkich nabytych informacji bez liczenia się z ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.

Akcesoria szpiegowskie – kto może ich używać?

Chcąc wykorzystywać akcesoria do szpiegowania w sposób w pełni legalny bez łamania prawa, należy mieć licencję detektywistyczną. Tylko detektyw, pracujący na zasadach regulowanych specjalną ustawą ma prawo do zdobywania i gromadzenia informacji niejawnych, które mogłyby zaszkodzić interesowi jakiejś osoby fizycznej lub prawnej. Wykorzystanie specjalistycznych akcesoriów do śledzenia, infiltrowania, czy gromadzenia informacji nie jest nielegalne, ale samo ich gromadzenie może w niektórych sytuacjach pociągnąć do odpowiedzialności.

Co grozi za szpiegowanie?

W Polsce można gromadzić szczegółowe informacje dotyczące osób fizycznych i prawnych z ogólnodostępnych źródeł. Oznacza to, że można używać wszelkiego rodzaju metod i środków, a w tym akcesoriów do szpiegowania lub do gromadzenia danych, które nie są newralgiczne i nie naruszają prywatności. W przeciwnym razie można narazić się na pozew sądowy. Taki pozew zgłosić zarówno zwykła osoba, jak i infiltrowana firma, jeśli chodzi o sprawy gospodarcze. W niektórych sytuacjach może to wiązać się nawet z koniecznością wypłaty odszkodowania.

Previous Article

Jak dopasować krem na noc do swojej cery?

Next Article

Jak odciążyć wzrok kierowcy?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *