Czym jet obsługa prawna?

Author: Brak komentarzy Share:

Każdy przedsiębiorca, którego firma zaczyna działać na większą skalę zauważa, że wraz z liczbą klientów i zleceń, rośnie też liczba formalności i problemów prawnych, z którymi przychodzi mu się mierzyć. W związku z tym właściciele firm często decydują się na współpracę z prawnikami, którzy mają za zadanie zadbać o ich interesy. Jedną z form takiej współpracy jest tzw. stała obsługa prawna.

Jak wygląda obsługa prawna?

Jest to rodzaj umowy, łączącej przedsiębiorcę z adwokat. Może ona przybrać różne formy, jednak wzorcowo wygląda to tak, że na jej mocy kancelaria prawna świadczy na rzecz przedsiębiorcy wszystkie usługi, które wiążą się z prowadzeniem jego działalności. Może to być:

  1. sporządzanie projektów umów i dokumentów;
  2. opiniowanie dokumentacji;
  3. prowadzenie korespondencji z wierzycielami, dłużnikami i partnerami handlowymi;
  4. sporządzanie pism procesowych i reprezentacja w postępowaniu sądowym.

Jakie są zalety tej formy współpracy?

Podstawową zaletą jest dostępność usług prawnych zawsze, gdy są one potrzebne. Dzięki temu przedsiębiorca może reagować na pojawiające się problemy szybko, nie tracąc czasu na poszukiwanie prawnika do konkretnej sprawy. Ponadto przy tym typie współpracy (zwłaszcza jeśli w ramach kancelarii prawnej usługi na rzecz przedsiębiorcy świadczy określony adwokat lub radca prawny) pełnomocnik posiada pełną wiedzę na temat tego, jak działa firma, jakie są zasady jej funkcjonowania i potrzeby. To zaś pozwala na świadczenie usług, które najlepiej odpowiadają interesom klienta.

Previous Article

Jakie jest zastosowanie pomp zatapialnych w budownictwie?

Next Article

Jak pracuje firma zajmująca się produkcją elementów 3d?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *