Jak dbać o skórę ciała?

Author: Brak komentarzy Share:

Codzienna pielęgnacja ciała, odwdzięczy się piękną, zdrową skórą. Stosując się do kilku prostych zasad, Twoja skóra będzie miękka, nawilżona oraz bardziej elastyczna.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale słońce znacznie przyśpiesza proces starzenia, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej ochronie, krem z filtrem to podstawa, warto unikać słońca i nie wychodzić na zewnątrz w największe upały. Kolejna bardzo ważna kwestia to wybór kosmetyków do mycia, wybierajmy takie o naturalnym składzie, które nie będą podrażniać skóry. Prysznic to lepsze rozwiązanie, niż długa kąpiel – po długiej kąpieli nasza skóra może być odwodniania. Znaczenie ma również sposób, w jaki osuszamy skórę po kąpieli, trzeba robić to delikatnie bez intensywnego pocierania.

Skóra ma tendencje do przesuszania się głównie zimą, pamiętajmy, aby ciepło się ubierać i chronić ręce. Oczywiście o stanie naszej skóry nie decydują wyłączne zabiegi pielęgnacyjne, ale przede wszystkim dieta – dbaj o skórę pijąc dużo wody i jedz zdrowo. Zbilansowana dieta bogata w owoce i warzywa posiadające wiele witamin oraz przeciwutleniaczy nie tylko znacznie poprawi stan naszej skóry, ale również bardzo pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Previous Article

Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy?

Next Article

Naturalne kosmetyki do twarzy dobre w każdym wieku i dla każdej cery

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *