Jak pracuje firma zajmująca się produkcją elementów 3d?

Author: Brak komentarzy Share:

Jeżeli firma oferuje kompleksową obsługę klienta, to zwykle cały proces rozpoczyna się od złożenia zamówienia przez klienta. Produkcja elementów z tworzyw sztucznych to innowacyjne rozwiązanie. Różnym klientom potrzeba różnych rzeczy, dlatego firma zajmująca się drukowanie przestrzennym musi posiadać odpowiadające potrzebom klienta rozwiązania. Jeżeli klient zażyczy sobie drukowania 3d z gotowego projektu, to praca idzie najszybciej, jeśli jednak jego prośba jest bardziej skomplikowana zleceniem zajmie zdecydowanie dłużej, ale zwykle nie przekroczy czasu siedmiu dni.

Czym jest wtrysk?

Technologia wtrysku zajmuje się tworzeniem produktów przestrzennych przy wykorzystaniu specjalnego rodzaju form gotowych na przyjęcie płynnego tworzywa sztucznego lub mieszanki potrzebnej do stworzenia konkretnego przedmiotu. Wykonanie takiej formy jest pracochłonne i kosztowne, dlatego opłaca się jedynie w projektach, w których potrzebna jest duża liczba takich samych przedmiotów lub części, lub dla klienta nie liczą się koszty – co zdarza się raczej niezwykle rzadko. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, to pracownicy zajmują się najpierw drukiem 3d formy, a następnie rusza produkcja powielania, która polega na wtryskiwaniu w nią odpowiednio spreparowanej mieszanki.

Produkcja elementów z tworzyw sztucznych w 3d

Jeżeli klient decyduje się jedynie albo aż, na wymianę części, która zużyła się w samochodzie lub w sprzęcie z jego przedsiębiorstwa musi dostarczyć zużytą część do fabryki i pozwolić pracownikom na jej szczegółowe zeskanowanie. Po tej czynności pełna dokumentacja część znajdzie się w programie 3d, który jest odpowiedzialny za zainicjowanie druku. Po akceptacji wyglądu części następuje rozpoczęcie produkcji 3d, w której efekcie otrzymamy idealnie odwzorowaną część zamienną bez uszkodzeń, które wymagały naprawy lub wymiany.

Previous Article

Czym jet obsługa prawna?

Next Article

Jak sprawdzić mailing w firmie?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *