Jak sprawdzić mailing w firmie?

Author: Brak komentarzy Share:

Każda firma posiada swój wewnętrzny system komunikacji, który zwykle oparty jest przede wszystkim na firmowych skrzynkach pocztowych. Obsługa informatyczna sprawuje nad nim pieczę, oferując pracownikom pełne bezpieczeństwo. Niestety, czasami się zdarza, że pracownik mimo upomnień nie zastosuje się do zaleceń informatyków, przez co na jego komputerze zalęgnie się wirus.

Niepokojące załączniki

Każdej osobie zdarzyła się na pewno sytuacja, w której dostał wiadomość e-mail z nieznajomego źródła. Do tego z załącznikiem. Naturalnym odruchem powinno być niezwłoczne wyrzucenie wiadomości do kosza, ale część osób nie dosyć, że tego nie robi, to jeszcze otwiera zawarty w wiadomości załącznik. Do takiej sytuacji nie powinno w ogóle dojść, ale każdy z nas ma wolną wolę i nikomu nie wiąże się rąk, dlatego też informatycy w niektórych momentach mają naprawdę pełne ręce roboty. Kiedy tylko taka sytuacja zaistnieje, należy niezwłocznie skontaktować się z informatykiem firmowym i poinformować go o tym, co właśnie się zdarzyło. Należy do niego zadzwonić! Wysyłanie wiadomości z zainfekowanego komputera nie jest rozsądnym pomysłem.

Obsługa informatyczna i jej odpowiedzialność

Każda firma podejmująca się współpracy z zewnętrzną firmą informatyczną chce, aby ta przejęła wszelką odpowiedzialność za rzeczy związane z komputerami, siecią i wszelkimi awariami z tym związanymi. Oczywiście każda umowa i każdy informatyk są inni, dlatego warto przed podpisaniem porozumienia dobrze przedstawić swoje oczekiwania, aby w późniejszym okresie współpracy nie okazało się, że oczekiwania zlecającego oraz kompetencje firmy wykonawczej zupełnie się nie pokrywają.

Previous Article

Jak pracuje firma zajmująca się produkcją elementów 3d?

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *