Jak zaplanować imprezę urodzinową dziecka we własnym domu?

Author: Brak komentarzy Share:

Większość rodziców decyduje się dziś na to, aby przyjęcie urodzinowe dziecka miało miejsce poza domem. Niewielkie mieszkania nie stwarzają zbyt dobrych warunków do tego, aby bawiły się w nich kilkulatki. Organizowanie urodzin dla dzieci we własnym domu nie jest łatwym zadaniem, jednak przy odrobinie chęci można przygotować niezapomniane przyjęcie, które bez wątpienia będzie również tańsze niż planowane urodziny w popularnym klubie dziecięcym z animatorem i przekąskami. W jaki sposób zaplanować taką imprezę, aby dzieci były zadowolone i długo ją wspominały?

 

Odpowiednia organizacja przestrzeni

Najważniejsze to znaleźć miejsce, w którym dzieci będą mogły się bawić i siedzieć przy stoliku jedząc przekąski. Nie można zapominać o tym, że im młodsi uczestnicy imprezy, tym więcej wolnej i bezpiecznej przestrzeni potrzebują. Należy zabezpieczyć meble i wynieść z pokoju wszystkie ozdoby, którymi dzieci mogłyby zrobić sobie krzywdę. Najlepiej, jeśli z maluchami stale przebywa osoba dorosła, która jest w stanie odpowiednio zareagować. Warto zaplanować dla dzieci kilka różnych zabaw i atrakcji, jak również tematycznych upominków. Najmłodsi chętnie bawią się na przyjęciach tematycznych związanych z bohaterami ich ulubionych bajek.

 

Organizowanie urodzin dla dzieci w domu – jak opracować menu?

Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć tortu, ale również innych smakołyków. Najlepiej postawić na zdrowe i kolorowe przekąski, do których nietrudno przekonać dzieci. Na stole nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Bardzo ważne jest również posiadanie informacji, czy któreś z dzieci nie ma alergii pokarmowych lub nie stosuje specjalnej diety. Nie każdy może przecież jeść tort z masą śmietanową. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie dania wegeteriańskiego. Dzieci zwykle nie siadają zbyt długo do stołu, kiedy mają możliwość zabawy. Najlepiej więc przygotować przekąski, które można złapać w rączkę i zjeść szybko. Nie powinny być to posiłki, którymi dziecko może się z łatwością ubrudzić.

Sprawdź sam na stronie: https://incaplay.pl/

Previous Article

Pozbądź się kurzajek bez wahania!

Next Article

Ciekawe pomysły na smaczne napoje gazowane!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *