Jak zniwelować koślawość stóp u dziecka?

Author: Brak komentarzy Share:

Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić, rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób stawia swoje stopy. Jeśli pojawi się jakakolwiek koślawość, wówczas konieczna jest wizyta u ortopedy. Oczywiście, bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego obuwia. Dla maluszków zaleca się buty z miękką podeszwą, która wymusza odpowiednią postawę oraz cholewką, która stabilizuje piętę oraz kostkę. Niekiedy lekarze zalecają również wkładki supinujące dla dzieci, które mają zniwelować wadę postawy. Takie wkładki warto dopasować w specjalistycznym sklepie, aby idealnie pasowały do każdej ze stóp.

Jak projektuje się wkładki supinujące dla dzieci?

Dzisiejsze technologie pozwalają na bardzo dokładne odtworzenie kształtu stopy maluszka i przygotowanie odpowiednich wkładek. Wykonuje się oczywiście odcisk stopy tradycyjną metodą, jednak dużo ważniejsze są same badania komputerowe, dzięki którym można jeszcze lepiej przygotować wkładki supinujące dla dzieci. Najlepsze wkładki to te wykonywane ręcznie przez specjalistę z wysokiej jakości skóry naturalnej. Takie wkładki zapewniają komfort i stabilizację.

Czy każda koślawość stóp wymaga wkładek?

W przypadku wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem ortopedą lub dobrym fizjoterapeutą. Najczęściej zaleca się specjalistyczne wkładki, jednak często można poradzić sobie z koślawością dzięki ćwiczeniom. Takie ćwiczenia wykonuje się w domu, na boso. Dla dzieci może być to doskonała okazja do zabawy.

Previous Article

Kosmetyki fryzjerskie – jak dopasować je do włosów?

Next Article

Jak wybrać bransoletkę na szczególną okazję?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *