Jakie znaczenie mają kwasy Omega 3?

Author: Brak komentarzy Share:

Kwasy Omega 3 stanowią jeden z najbardziej wartościowych kwasów tłuszczowych w naszej diecie. Szczególne znaczenie tego rodzaju kwasów obserwowane jest w przypadku redukcji ryzyka sercowo-naczyniowego oraz ryzyka chorób nowotworowych. Regularne spożywanie kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3 sprzyja zdrowiu serca oraz utrzymaniu funkcji poznawczych na wysokim poziomie. Warto się tym zainteresować i uzupełnić swoją dietę o produkty zawierające kwasy omega 3.

W jakich produktach znajdują się Kwasy omega 3

Podstawowym źródłem kwasów omega 3 są ryby morskie. To właśnie w nich upatruje się źródła długowieczności mieszkańców Japonii, którzy spożywają duże ilości ryb morskich i owoców morza. Kwasy omega 3 występują również w dużej ilości w oleju lnianym czy oleju z pachnotki. Praktycznie wszystkie oleje rybne, w tym tran zawierają bardzo duże ilości kwasów tłuszczowych Omega-3, co stanowi bardzo przydatną wskazówkę dietetyczną dla wszystkich poszukujących tego rodzaju kwasów w codziennej diecie. Warto zwracać uwagę na istotne proporcje w diecie kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 w stosunku do kwasów tłuszczowych omega-6, które wykazują działanie aktywujące procesy zapalne, przyśpieszające starzenie się komórek i mogące potencjalnie wpływać na rozwój niektórych nowotworów – m.in. nowotworów piersi i nie tylko. Warto sobie ten fakt uzmysłowić i wybrać odpowiednie źródła żywienia.

Jak dostarczać do diety kwasy omega 3?

Suplementacja kwasów omega 3 w diecie nie jest trudna. Kwasy omega 3 możemy dostarczyć do diety za pomocą specjalnych produktów, takich jak tran, olej lniany – dostępne również pod postacią kapsułek, często dodatkowo wzbogacanych witaminą D3 i witaminami A, E i K.

Koniecznie dowiedź stronę: https://estrovita.pl/

Previous Article

Rola dermatoskopii

Next Article

Makijaż permanentny – idealny i na zawsze?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *