Konstrukcje szklane – czy są bezpieczne?

Author: Brak komentarzy Share:

Jedną z pierwszych myśli, które przywołuje szkło, jest coś kruchego i delikatnego. Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się przypadkowo rozbić szklankę lub butelkę, dlatego przekonanie to nie bierze się znikąd. Ponadto, potłuczonymi odłamkami szkła łatwo jest się pokaleczyć, dlatego w towarzystwie dzieci zazwyczaj decyduje się na plastikowe alternatywy. Szkło posiada jednak wiele unikalnych właściwości, przez co niezwykle ciężko jest je zastąpić. Znajduje ono swoje zastosowanie między innymi w motoryzacji czy budownictwie, otaczając nas przez większość dnia. Chcąc nie chcąc jesteśmy od tego materiału uzależnieni, lecz nie należy się niczego obawiać.

Wyspecjalizowane typy szkła

W zależności od konkretnego zastosowania, szkło może przybierać różne formy. Należy pamiętać, że nie jest to jednolity materiał – można odszukać rozmaite jego warianty, wyspecjalizowane pod względem struktury. Jednym z nich jest szkło bezpieczne, czyli taki rodzaj szkła, który nawet po stłuczeniu nie formuje ostrych odłamków. Dzięki unikalnej konstrukcji, fragmenty te są zaokrąglone, przez co stanowią znacznie mniejsze zagrożenie, nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu.

Dlaczego warto postawić na szkło bezpieczne?

Klasyczne szkło nie nadaje się do stosowania w miejscach, które są bardziej narażone na wypadek. Dobrym przykładem są samochody, których szyby w przypadku kolizji mogłyby potłuc się i poważnie pokaleczyć kierowcę oraz pasażerów. Szkła bezpiecznego często używa się także w konstrukcji domowych mebli i sprzętów.

Previous Article

Jak pracuje konsultant ślubny?

Next Article

Jaka biżuteria spodoba się na walentynki?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *