Konstrukcje szklane – czy są bezpieczne?

Author: Brak komentarzy Share:

Jedną z pierwszych myśli, które przywołuje szkło, jest coś kruchego i delikatnego. Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się przypadkowo rozbić szklankę lub butelkę, dlatego przekonanie to nie bierze się znikąd. Ponadto, potłuczonymi odłamkami szkła łatwo jest się pokaleczyć, dlatego w towarzystwie dzieci zazwyczaj decyduje się na plastikowe alternatywy. Szkło posiada jednak wiele unikalnych właściwości, przez co niezwykle ciężko jest je zastąpić. Znajduje ono swoje zastosowanie między innymi w motoryzacji czy budownictwie, otaczając nas przez większość dnia. Chcąc nie chcąc jesteśmy od tego materiału uzależnieni, lecz nie należy się niczego obawiać.

Wyspecjalizowane typy szkła

W zależności od konkretnego zastosowania, szkło może przybierać różne formy. Należy pamiętać, że nie jest to jednolity materiał – można odszukać rozmaite jego warianty, wyspecjalizowane pod względem struktury. Jednym z nich jest szkło bezpieczne, czyli taki rodzaj szkła, który nawet po stłuczeniu nie formuje ostrych odłamków. Dzięki unikalnej konstrukcji, fragmenty te są zaokrąglone, przez co stanowią znacznie mniejsze zagrożenie, nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu.

Dlaczego warto postawić na szkło bezpieczne?

Klasyczne szkło nie nadaje się do stosowania w miejscach, które są bardziej narażone na wypadek. Dobrym przykładem są samochody, których szyby w przypadku kolizji mogłyby potłuc się i poważnie pokaleczyć kierowcę oraz pasażerów. Szkła bezpiecznego często używa się także w konstrukcji domowych mebli i sprzętów.

Previous Article

Jak pracuje konsultant ślubny?

Next Article

Jaka biżuteria spodoba się na walentynki?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *