Nowoczesne technologie w leczeniu zatok

Author: Brak komentarzy Share:

Do niedawna problemy z zatokami były dolegliwością, z którą walkę uważano za bardzo nierówną i wymagającą ciągłej dbałości o profilaktykę. Po zachorowaniu ból i inne dokuczliwe objawy zwalczano głównie metodami domowymi, które nie zawsze działały. Obecnie istnieją nowoczesne technologie, szybko radzące sobie z problemem.

Łatwa profilaktyka

Kiedyś jednym z bardziej cenionych sposobów na domową profilaktykę chorób zatok było ich dogrzewanie prażoną solą włożoną w płócienne woreczki. Takie woreczki przykładało się do twarzy, czoła i trzymało przez dłuższą chwilę, rozrzedzając wydzielinę gromadzącą się w zatokach. Dziś leczenie zatok tym sposobem jest szybsze i łatwiejsze, bo można wykorzystać lampę sollux. Do kupienia są też gotowe poduszki wypełnione solą zapachową, gorczycą lub ziołami, które pełnią funkcję podręcznych podgrzewaczy. O wiele łatwiej jest też przeprowadzić inhalację dzięki gotowym i bardzo wygodnym zestawom, co potwierdzają specjaliści z www.chorezatoki.pl. Pachnąca para z zawartością olejków obkurcza nabrzmiałą śluzówkę i szybko poprawia komfort oddychania.

Leczenie objawowe i operacyjne

O wiele łatwiej niż kiedyś jest podjąć objawowe leczenie zatok. W wielu gabinetach lekarskich, bez konieczności hospitalizowania pacjenta, można wykonać endoskopowe płukanie zatok z wykorzystaniem nowoczesnych głowic. Zazwyczaj po takim zabiegu na zawsze, bądź przynajmniej na dłuższy czas, znika problem z zapchanymi zatokami. Podobną metodę stosuje się w razie wskazań do poddania się operacji. Choć pacjenci nie zawsze chętnie zgadzają się na operację, po jej wykonaniu odczuwają znaczną ulgę.

Previous Article

Co na bolące gardło?

Next Article

Jak jest z dostępnością części Deutz?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *