Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy?

Author: Brak komentarzy Share:

Pielęgnacja twarzy to bardzo ważna kwestia, dlatego warto wiedzieć, jak o nią dbać. Kosmetyka kobiet daje teraz bardzo dużo możliwości, obecnie możemy wybierać spośród różnego rodzaju zabiegów oczyszczających, nawilżających, liftingujących i wielu innych.

Podstawa to oczyszczanie skóry twarzy – aby kosmetyki pielęgnacyjne działały, skóra musi być dobrze przygotowana, oczyszczona. Każdy z nas ma inny typ cery, dlatego poszukiwania dobrego produktu do demakijażu mogą trochę potrwać. W tym wypadku nie ma innego wyjścia – trzeba testować do skutku. Kolejna rzecz to nawilżanie oraz odżywiane skóry. Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków nawilżających, najlepiej wybierać kremy z filtrami, które ochronią nas przed słońcem. Warto sięgać też po serum, które ma bardziej skoncentrowaną dawkę środków nawilżających oraz odżywczych. Nie można też zapominać o złuszczaniu martwego naskórka za pomocą peelingów.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, to nie wszystko. Bardzo ważną kwestią jest również dieta, która ma ogromny wpływ zarówno na wygląd naszej skóry, jak i na nasze samopoczucie i zdrowie. Należy też dbać o odpowiednią ilość płynów, warto wyeliminować słodkie napoje i przerzucić się na picie wody.

Previous Article

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Next Article

Jak dbać o skórę ciała?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *