Rola dermatoskopii

Author: Brak komentarzy Share:


Dermatoskopia jest jedną z najlepszych metod diagnostycznych w dermatologii. Warto zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniami i wybrać liczne skuteczne metody profilaktyki czerniaka. Niestety, ale nie jesteśmy w stanie całkowicie się chronić przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Dodatkowo nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, fototyp naszej skóry i szereg innych czynników bardzo ważnych z punktu widzenia przeciwdziałania chorobom nowotworowym. Dlatego też działaniem z naszej strony powinny być takie procedury, jak dermatoskopia. Prosta, tania i szybka metoda przesiewowej oceny znamion skórnych.

Jak wygląda badanie dermatoskopowe?

Z założenia, dermatoskopia ma być bardzo prostym badaniem, które będzie powtarzalne i pozwoli na stałe monitorowanie zmian skórnych. Trzeba dokładnie wiedzieć, jak wyglądają tego rodzaju zabiegi i jak można sobie skutecznie poradzić z problemami skórnymi. Dermatoskopia to doskonałe rozwiązanie pozwalające na uniknięcie rozwoju czerniaka złośliwego. Stosując badania dermatoskopowe udało się w USA i Australii zmaksymalizować czas życia pacjentów z czerniakiem – w ten sposób bowiem są wykrywane wczesne stadia choroby, co pozwoli na uzyskanie całkowitego wyleczenia. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na kwestie związane m.in. z monitorowaniem pacjentów po leczeniu. Okazuje się tymczasem, że jest to skuteczne przeciwdziałanie przeciwko nawrotom nowotworów złośliwych skóry.

Ile trwa takie badanie?

Badanie przesiewowe, którym jest dermatoskopia trwa kilka minut. Doświadczony dermatolog w kilka minut jest w stanie obejrzeć wszystkie zmiany skórne, jednocześnie oznaczając te kwalifikowane albo do wideodermatoskopii, albo natychmiastowego wycięcia.

Więcej informacji na stronie: https://royalderm.pl/

Previous Article

Najważniejsze zalety soczewek kontaktowych

Next Article

Kto musi prowadzić księgi rachunkowe?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *