Skóra twarzy

Author: Brak komentarzy Share:

Każdy z nas chce dobrze wyglądać, dlatego trzeba wypracować odpowiednie nawyki pielęgnacyjne, które pomogą nam utrzymać skórę w dobrym stanie.

Jeżeli chcemy, aby nasza skóra wyglądała zdrowo i promiennie, musi być dobrze nawilżona oraz co najważniejsze dokładnie oczyszczona. Podstawową zasadą, która pomoże nam zachować piękny wygląd na długo jest to, aby nie wychodzić na słońce bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Słońce niestety znacznie przyspiesza proces starzenia, dlatego w kosmetyczce nie może zabraknąć dobrego kremu z filtrem. Duże znaczenie ma również odpowiedni dobór kosmetyków, zwracajmy uwagę na to, jakimi produktami myjemy twarz, najlepiej używać takich, które nie podrażnią skóry.

Dokładny demakijaż to podstawa, do usuwania makijażu wybierajmy delikatne mleczka lub płyny micelarne, można zastosować również OCM, czyli oczyszczanie za pomocą mieszanki olejków, ten sposób demakijażu ma wielu zwolenników. Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, przychodzi czas na nałożenie odpowiedniego kremu lub serum, które ma bardziej skoncentrowane składniki odżywcze. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju używki czy zła dieta, bardzo negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Dbaj o skórę, wysypiaj się i pij dużo wody.

Previous Article

Współpraca dzieci i rodziców

Next Article

Prawidłowa pielęgnacja twarzy

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *